جدیدترین عناوین خبری

حیاتی بودن مفهومی به نام چابکی کسب‌وکار برای ماندگاری در دوران کرونا

حیاتی بودن مفهومی به نام چابکی کسب‌وکار ...

سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ۲:۲۸ ب ظ

با شیوع ویروس کرونا کسب و کارها در جهان فضای جدیدی را تجربه کردند که شاید هیچگاه تصوری از آن نداشتند. ارتباطات و رویکردها به طور کلی تغییر کرده و اولویت ها و برنامه بسیاری از شرکت‌ها و مشاغل دیگر مانند گذشته نیست. در دوره ای دورکاری یکی از ده‌ها گزینه بود ولی حالا دورکاری تبدیل به یک گزینه جدی شده است که بسیاری به آن فکر می کنند. در این دوران تنها کسب و کارهایی توانستند خود را حفظ کنند که خود را با شرایط جدید تطبیق دادند. مصطفی جاویده معاون فناوری اطلاعات شرکت کاسپین در گفت و گو با "راه پرداخت" از شرایط جدید حاکم بر کسب و کارهای فناوری محور در دوره شیوع کرونا گفت و تاکید کرد که شرکت کاسپین سعی دارد از طریق توسعه فناوری اطلاعات در سازمان‌ها، با تمرکز بر راه‌حل‌های پولی و مالی، کسب‌‌وکار مشتریانش را توسعه داده و توان رقابت‌پذیری آنها را بهبود دهد. چنین شرکتی مانند بسیاری دیگر برای اینکه شیوع ویروس کرونا و تغییر شرایط کنونی، تاثیرات منفی برروی آنها نگذارد باید به سرعت بتواند خودش را با توجه به نیازهای تغییریافته مشتریانش و عوامل کسب‌وکاری و محیطی، سازگار کند. مصطفی جاویده در این خصوص می‌گوید: « مفهوم استراتژی چابک (Agile Strategy) مفهومی بود که ضرورت خود را بیش از پیش در این دوران نشان داد بدان معنا که به جای داشتن نگاه پیش‌گویانه (Predictive) که به‌نوبه خود خوب و لازم است، بیشتر نگاهمان را چابک و تطبیق پذیر (Adaptive) کنیم تا سازگاری با تغییرات سریع‌تر و بهتر رخ دهد.» او معتقد است که نگاه‌های استراتژیک در سازمان‌ها، به‌ویژه برنامه‌های استراتژیک که برای آینده طراحی شد تحت تاثیر کرونا قرار گرفت.

کاسپین به اکوسیستم فین تک ایران پیوست

کاسپین به اکوسیستم فین تک ایران پیوست ...

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۹:۵۱ ق ظ

شرکت کاسپین در پلتفرم بانکداری باز "کبالت" ارتباط بین کسب و کارها و مشتری را محقق ساخت. امروزه ضرورت تعامل صنعت بانکی و فین تک ها علاوه بر ایجاد خدمات نوین و جذب مشتری ، باعث جذب سرمایه بیشتر شده و امری گریزناپذیر است. ورود کاسپین به اکوسیستم فین تک ها با ارایه پلتفرم بانکداری باز "کبالت" بعنوان یکی از پیشران های مهم در رشد و توسعه این اکوسیستم محسوب می شود که موجب همکاری بیشتر با شتاب دهنده ها برای تعامل متقابل با استارت اپها و فین تک ها می گردد.

راه اندازی سامانه هوش تجاری شرکت پرداخت الکترونیک سپهر

راه اندازی سامانه هوش تجاری شرکت پرداخت ...

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۹:۳۸ ق ظ

شرکت کاسپین سامانه هوش تجاری شرکت پرداخت الکترونیک سپهر را در مرداد 99 راه اندازی کرد.

صنعت پرداخت الکترونیک در ایران با حضور شرکتهای مالی بزرگ جزو رقابتیترین بازارهای اقتصاد کشور است و کسب شناختی جامع نسبت به عملیات اصلی شرکت و آگاهی از جایگاه آن در بازار، از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر افزایش توانایی رقابت این شرکتها در محیط کسب و کار خواهد بود. پروژه هوش تجاری شرکت سپهر با در نظر گرفتن این هدف به طرح مسئله تحلیل دادهها در حوزههای اصلی عملیاتی این شرکت پرداخته و با ارائه تصویری جامع از آن، توانایی تصمیمگیری مدیران این شرکت را در هدفگذاری کوتاه مدت و بلند مدت ارتقا میدهد.

هوش تجاری مکانی کاسپین

هوش تجاری مکانی کاسپین ...

دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۲۰ ق ظ

شرکت کاسپین پیشرو در زمینه “هوش تجاری” و “داده کاوی” پروژه‌های متعددی را در این حوزه برای شرکت‌های پرداخت از جمله تجارت الکترونیک پارسیان و پرداخت الکترونیک سپهر(PSP بانک صادرات) انجام داده است. از جمله می‌توان به بسته هوش تجاری شامل زیر پروژه های تراکنش، دارندگی، پایش مستمر مشتریان، بازرسی، نرم افزار تلفن همراه و... اشاره کرد. در حوزه داده‌کاوی هم می‌توان پروژهای بخش‌بندی و وفاداری مشتریان، تحلیل روند رفتار مشتریان، پیش‌بینی رفتار آینده مشتریان، تحلیل سوییچ و پیش‌بینی میزان خطاها را نام برد. در راستای تکمیل سبد محصولات داده محور در شرکت‌های پرداخت الکترونیک، این بار شرکت کاسپین اقدام به تولید محصولی جدید تحت عنوان “تحلیل مبتنی بر مکان مشتریان” نموده است.

مراسم اهدای جوایز برگزیدگان رویداد بینو

مراسم اهدای جوایز برگزیدگان رویداد بینو ...

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۲۷ ق ظ

مراسم اهدای جوایز برگزیدگان دومین دوره از رویداد جذب استارت‌آپ‌های نوآورانه "بینو" روز های سه‌شنبه هفتم مرداد و چهارشنبه هشتم مرداد ماه با حضور جناب آقای مهندس قندی مدیرعامل محترم شرکت تامین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین، آقای مهندس جمالی عضو محترم هیات مدیره، معاونین و مدیران شرکت و نمایندگان بانک پارسیان و گروه داده‌پردازی بانک پارسیان در محل کنفرانس شرکت برگزار شد.

در این مراسم شش تیم برگزیده حضور یافتند و پس از ارائه اجمالی از کسب و کار خود، با دریافت هدایای نقدی مورد تقدیر و تشکر شرکت قرار گرفتند. لازم بذکر است؛ مجموعه کاسپین درنظر دارد همکاری دو سویه با تیم‌های برتر در جهت ارائه و توسعه محصولات و خدمات نوآورانه را رقم بزند.

همکاری کبالت و فینوتک چه دستاوردی دارد؟ / توسعه پلتفرم‌ها با اتصال بوم‌ها

همکاری کبالت و فینوتک چه دستاوردی دارد؟ ...

سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۱:۱۱ ب ظ

بانکداری باز مجموعه‌ای از سرویس‌های مالی و بانکی است که به توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بتوانند برنامه‌های کاربردی خلاقانه تولید کرده و بر پایه حساب‌ها و تراکنش‌های بانکی به مشتریان سرویس ارائه دهند. بانکداری باز هر مشتری را قادر می‌سازد تا یک بانک شخصی منحصر به‌فرد خود را داشته باشد و بتواند سرویس‌های دلخواه خود را در هر زمان مورد استفاده قرار دهد. حالا چند سالی است که بانک‌های ایرانی به این حوزه ورود کرده و برخی کسب‌وکارها راه افتاده‌اند تا API را به استارت‌آپ‌ها و سایر کسب‌وکارهایی که به این خدمات نیاز دارند، ارائه دهند. شرکت تأمین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین نیز که ارائه‌دهنده راهکار بانکی در حوزه نرم‌افزار و سخت‌افزار از شرکت‌های وابسته به بانک پارسیان است، با پلتفرم کبالت در حوزه بانکداری باز ورود کرده است. عرضه این پلتفرم در سال ۱۳۹۶ در کاسپین کلید خورد و تاکنون با مجموعه‌هایی مانند فرابوم و فینوتک وارد همکاری شده است. در این رابطه با مجموعه فینتوک و کبالت در خصوص هدف از این همکاری در راستای توسعه بانکداری باز و اقداماتی که تاکنون انجام داده‌اند، صحبت کردیم.

اختتامیه دومین رویداد بینو

اختتامیه دومین رویداد بینو ...

شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۹:۱۹ ق ظ

اختتامیه دومین رویداد «بینو» توسط شرکت تأمین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین وابسته به بانک پارسیان با همکاری شتاب‌دهنده دیموند سه‌شنبه ۲۰ خردادماه در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد. در این رویداد شش تیم که در سال گذشته از بین ۳۸ تیم منتخب شده بودند، به ارائه ایده و محصولات خود پرداختند و قرار بر این شد در رویداد دیگری که هفته آینده برگزار می‌شود، تیم‌های برگزیده انتخاب و جوایزی به آنها اهدا شود.

مراحل ثبت‌نام، ارزیابی اولیه تیم‌های ثبت‌نامی و جلسات ارزیابی مجازی تیم‌های منتخب از بهمن‌ماه سال ۱۳۹۸ برگزار شده و از میان آنها، شش تیم به رویداد نهایی بینو راه پیدا کرده‌اند. در رویداد دیروز، تیم‌های منتخب ضمن ارائه کوتاه از کسب‌وکار خود، توسط تیم داوری ارزیابی شدند.

محصولات کاسپین

MISYS

معرفی نرم افزار FBTI

محصول شرکت MISYS

از سال 83 تاکنون، شرکت کاسپین به عنوان شریک تجاری شرکت MISYS در ایران با آن شرکت همکاری داشته و سابقه پیاده‌سازی و پشتیبانی نرم‌افزار ارزی و بین‌الملل شرکت MISYS به نام TI را در بانک پارسیان دارد. نرم‌افزار TI نسخه اولیه این نرم‌افزار بوده و طی سال‌های گذشته با افزودن قابلیت‌های جدید، این محصول به TI+ و سپس FBTI ارتقا یافته است و در واقع نرم‌افزار FBTI جدیدترین نسخه از نرم‌افزار مذکور می‌باشد.

خدمات کاسپین