جدیدترین عناوین خبری

پشتیبانی سرویس‌های سامانه بانکداری باز بالت چگونه صورت می‌گیرد؟

پشتیبانی سرویس‌های سامانه بانکداری باز ب ...

شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰:۳۹ ب ظ

حرکت بانک‌ها در مسیر تحول دیجیتال و ورود بازیگران جدید به حوزه بانکی و پرداخت، منجر به شکل‌گیری نیازهای جدید مشتریان شده است. بانکداری باز رویکرد جدیدی از رشد و تعالی بانک‌هاست که این امکان را فراهم می‌سازد تا بانک‌ها در چارچوب قوانین و ضابطه‌های مشخصی برای کسب‌وکارهای کوچک مالی فرصتی را فراهم تا از خدمات بانکی استفاده کنند. در این حوزه شرکت‌های متعددی ارائه‌دهنده خدمات بانکداری باز شده‌اند و شرکت تامین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین، که ارائه‌دهنده راهکار بانکی در حوزه نرم‌افزار و سخت‌افزار است، با پلتفرم کبالت در حوزه بانکداری باز ورود کرده است. این شرکت، پلتفرم بانکداری باز خود را از سال ۱۳۹۶ راه‌اندازی کرده است و در حال حاضر ۵۶ سرویس در این پلتفرم وجود دارد. با مهران مهدیان، مدیر سرویس‌های نرم‌افزاری شرکت کاسپین در خصوص پشتیبانی سرویس‌های سامانه بانکداری باز کبالت به گفت‌وگو پرداختیم.

حاکمیت امنیت اطلاعات چه دستاوردی برای کسب‌وکار‌ها دارد؟

حاکمیت امنیت اطلاعات چه دستاوردی برای کس ...

دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۵:۳۷ ب ظ

امنیت یکی از مباحث چالش‌برانگیز امروز در سطح دنیا و خصوصاً ایران است. صنعت بانکی و پرداخت را شاید بتوان مهم‌ترین صنایع کشور در مقوله امنیت قرارداد. با توجه به حملات متعدد در حوزه سایبری به بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت و با توجه به تحریم‌های فعلی، شرکت‌های بومی در تلاش برای ارائه و محصولات و خدماتی هستند که امنیت کسب‌وکارهای حوزه فناوری اطلاعات را تأمین کنند. میثم نجار، مدیر امنیت شرکت کاسپین در این گفت‌وگو به چند سؤال اساسی پاسخ می‌دهد؛ ازجمله اینکه دستاوردهای حاکمیت امنیت اطلاعات برای کسب‌وکارها چیست، چه هزینه‌ای برای کسب‌وکارها دارد و شرکت کاسپین برای حل این مسائل، چه راهکاری دارد.

 کاسپین از سرویس برداشت مستقیم سامانه کبالت رونمایی کرد / متقاضیان دریافت این سرویس چه مراحلی را باید طی کنند؟

کاسپین از سرویس برداشت مستقیم سامانه کب ...

دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۵:۲۶ ب ظ

شرکت کاسپین، پلتفرم بانکداری باز خود را با نام کبالت از سال ۱۳۹۶ راه‌اندازی کرده است. در این پلتفرم ۵۶ سرویس وجود دارد که برداشت مستقیم به‌عنوان یکی از سرویس‌های کبالت به فین‌تک‌ها و شرکت‌های متقاضی ارائه می‌شود. بهمن‌ماه ۱۳۹۷ بود که رئیس‌کل بانک مرکزی در همایش بانکداری الکترونیک از اجرایی شدن برداشت مستقیم در نظام بانکی کشور خبر داد و خدمات برداشت مستقیم (Direct Debit) را یکی از اتفاقاتی دانست که می‌تواند تاثیر مهمی بر توسعه کسب‌وکارها داشته باشد. درواقع برداشت مستقیم عملیاتی است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن، به کسب‌وکارها اجازه برداشت مستقیم از حساب بانکی خود را بدهند؛ در حقیقت دارنده حساب، به بانک اجازه می‌دهد که در صورت درخواست از سمت یک پذیرنده مشخص تا سقف مشخصی را از حساب او برداشت و به‌حساب آن پذیرنده واریز کند. یک سال از هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و گفته‌های رئیس‌کل بانک مرکزی می‌گذرد و اکنون شرکت تأمین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین از خدمت برداشت مستقیم سامانه کبالت به‌صورت انحصاری روی بانک پارسیان، رونمایی کرده است. به بهانه این موضوع با کسری دولت‌خواهی مدیر نوآوری و توسعه بازار و ایمان قنبری مسئول بازاریابی فروش شرکت کاسپین گفت‌وگو کردیم.

واحد محصولات هوشمند شرکت کاسپین چگونه به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا آینده را پیش‌بینی کنند؟

واحد محصولات هوشمند شرکت کاسپین چگونه به ...

دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۵:۰۵ ب ظ

طی سال‌های گذشته در ایران کسب‌وکارهای متعددی برای پاسخ به این نیاز شکل گرفته‌اند و پروژه‌های موفقی را نیز پیاده‌سازی کرده‌اند. یکی از این شرکت‌ها تامین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین است که با راه‌اندازی واحد کسب‌وکاری هوداد یا محصولات هوشمند از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده است. سال گذشته، سایت فینوویت (finovate) مقاله‌ای را تحت عنوان «داده یا مرگ» منتشر کرد که به روشنی نشان می‌داد که کسب‌وکارها چگونه می‌توانند از داده‌ها برای موفقیت خود استفاده کنند. قبول داریم که جمع آوری داده‌ها امری بسیار دشوار است؛ البته تجزیه و تحلیل داده‌ها نیز امری است دشوارتر! اما قرار نیست صرفا به‌خاطر سختی‌ها و فراز و نشیب‌های راه عرصه را خالی کنیم. پس برای اینکه به‌عنوان یک کسب‌وکار پیشرو آیند‌ه‌ای روشن داشته باشیم چه کاری باید انجام دهیم؟

کاسپین با سامانه کبالت در مسیر بانکداری باز قدم گذاشته است / چگونه از سامانه کبالت، خدمات دریافت کنیم؟

کاسپین با سامانه کبالت در مسیر بانکداری ...

چهار شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۳:۵۴ ب ظ

کاسپین در مسیر بانکداری باز

حرکت بانک ها در مسیر تحول دیجیتال و همچنین ورود بازیگران جدید به حوزه بانکی و پرداخت، منجر به شکل گیری نیازهای جدید مشتریان شده است و بانکداری باز رویکرد جدیدی از رشد وتعالی بانک هاست که این امکان را فراهم می سازد تا بانک ها در چارچوب قوانین و ضابطه های مشخصی برای کسب و کارهای کوچک مالی فرصتی را فراهم نمایند تا از خدمات بانکی استفاده نمایند. شرکت تامین خدمات سیستم های کاربردی کاسپین از دو سال پیش در این رویکرد فراگیر وارد شده و در سامانه با ارایه ی سامانه ی کبالت، ارائه خدمات نوین برای فینتک ها را فراهم ساخته است. در این خصوص با پویا حسینی مدیر معماری و زیرساخت شرکت کاسپین به گفتگو نشستیم:

واحد محصولات هوشمند کاسپین چه خدماتی را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد؟

واحد محصولات هوشمند کاسپین چه خدماتی را ...

چهار شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۳:۵۰ ب ظ

شرکت تامین خدمات سیستم های کاربردی کاسپین در ادامه فعالیت‌های بانکی و راه‌اندازی سیستم جامع بانکی واحدی تحت عنوان واحد محصولات هوشمند تأسیس کرده است. هدف از ایجاد این واحد از سال 1394 بهبود توانایی پاسخگویی به نیازها و تغییرات بازار، روان‌سازی فرآیندها، افزایش توان ارزیابی عملکرد بانک‌ها، ایجاد توانایی رهگیری و پیگیری مشتریان، محصولات، کاربران، اسناد، مستندات، و تراکنش‌ها، براساس انواع شاخص‌های بازاریابی و افزایش قابلیت نظارت بر عملیات بانکی است. دامنه فعالیت‌ها در این حوزه محدود به سیستم بانکی نبوده هر کسب و کاری که مبتنی بر داده باشد و تحلیل داده برای آن ارزشمند باشد می‌تواند هدف شرکت کاسپین باشد. برای اینکه بدانیم این واحد در شرکت کاسپین چه وظایفی را برعهده دارد و چه خدماتی را در اختیار سایر کسب‌وکارها قرار می‌دهد با مدیر محصولات گروه هوشمند این شرکت به گفت‌وگو نشستیم.

شرکت کاسپین در حوزه امنیت چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

شرکت کاسپین در حوزه امنیت چه خدماتی ارائ ...

چهار شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۳:۳۸ ب ظ

امنیت یکی از مباحث چالش برانگیز امروز در سطح دنیا و خصوصا ایران است. صنعت بانکی و پرداخت را شاید بتوان مهمترین صنایع کشور در مقوله امنیت قرار داد. با توجه به حملات متعدد در حوزه سایبری به بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت و با توجه به تحریم‌های فعلی، شرکت‌های بومی در تلاش برای ارایه و محصولات و خدماتی هستند که امنیت کسب‌وکارهای حوزه فناوری اطلاعات را تامین سازند. در این خصوص با مهندس نجار مدیر واحد امنیت اطلاعات کاسپین در زمینه امنیت، خدمات امنیتی و ضرورت پیاده‌سازی آن گفت‌وگویی داشتیم تا بدانیم این شرکت چه خدماتی را در این حوزه ارائه داده است.

محصولات کاسپین

MISYS

معرفی نرم افزار FBTI

محصول شرکت MISYS

از سال 83 تاکنون، شرکت کاسپین به عنوان شریک تجاری شرکت MISYS در ایران با آن شرکت همکاری داشته و سابقه پیاده‌سازی و پشتیبانی نرم‌افزار ارزی و بین‌الملل شرکت MISYS به نام TI را در بانک پارسیان دارد. نرم‌افزار TI نسخه اولیه این نرم‌افزار بوده و طی سال‌های گذشته با افزودن قابلیت‌های جدید، این محصول به TI+ و سپس FBTI ارتقا یافته است و در واقع نرم‌افزار FBTI جدیدترین نسخه از نرم‌افزار مذکور می‌باشد.

خدمات کاسپین