خبر ها

متن خبر

 حضور شرکت کاسپین در مراسم رونمایی ققنوس
حضور شرکت کاسپین در مراسم رونمایی ققنوس شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۹:۳۲ ق ظ

شبکه ققنوس روز چهارشنبه 8 خرداد به طور رسمی رونمایی شد و اولین تراکنش روی بلاکچین ققنوس با حضور سرمایه گذاران خصوصی پروژه رقم خورد. این مراسم با حضور داده‌ورزی سداد وابسته به بانک ملی، فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا وابسته به بانک ملت، فناپ وابسته به بانک پاسارگاد، داده‌پردازی پارسیان وابسته به بانک پارسیان، شرکت‌های تک‌وستا و شرکت ققنوس در محل دانشگاه خاتم برگزار شد. در این مراسم مصطفی جاویده معاون فناوری اطلاعات و پویا حسینی مدیر معماری نرم¬افزار شرکت کاسپین حضور داشتند.

شبکه ققنوس با بهره گیری از فناوری دفاتر توزیع شده (DLT) ، امکان انتشار توکن‌های متنوع دارایی را توسط ناشران معتمد فراهم می¬نماید. رکن اصلی شبکه ققنوس، میزبانهای آن هستند که مسئولیت پردازی و نگهداری تراکنشهای توکن¬های شبکه را بر عهده دارند. میزبانهای اولیه (موسس) ققنوس عبارتند از شرکت¬های گروه داده‌پردازی بانک پارسیان، سرمایه‌گذاران فناوری تک وستا، فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان، داده‌ورزی سداد، گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا که با سرمایه گذاری در فناوری بلاکچین و ایجاد شبکه ققنوس، شرایط بکارگیری مشترک این فناوری را فراهم نموده¬اند. از تکنولوژی زنجیره بلوک (Block chain) می‌توان به‌عنوان یک پلتفرم سرویس‌دهی یا پشتیبانی موارد کاربرد متعدد در خدمات مالی استفاده شود و همچنین قابلیت به‌کارگیری در فرآیندهای متعددی در این حوزه از جمله پرداخت‌های P2P، تسویه‌های مالی تجاری، و ردیابی زنجیره تامین را دارد. تکنولوژی‌های مبتنی بر زنجیره بلوک با مزیت‌هایی همچون متمرکز نبودن اطلاعات تولیدشده،‌ اعتمادپذیری، حذف واسطه‌ها، سهولت – سرعت و اعتبارپذیری بالا که باعث ایجاد جلب‌توجه مردم به این فناوری در سرتاسر دنیا شده است. 

گفتنی است شبکه ققنوس پروژه¬ای است که با هدف توکنیزه کردن طلا و با پشتوانه این دارایی آغاز به فعالیت کرده است از ابتدای تیرماه 98 توکن پایه این شبکه به نام پیمان و با پشتوانه طلا عرضه خواهد شد.