جدیدترین عناوین خبری

پویا حسینی از یک سامانه مالی در شرکت کاسپین می‌گوید / پلتفرم کبالت دغدغه حفاظت از اطلاعات را از بین می‌برد

پویا حسینی از یک سامانه مالی در شرکت کاس ...

دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۳۳ ق ظ

بانکداری باز به‌عنوان زیرساخت API برای بانک‌ها، به توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بتوانند برنامه‌های کاربردی و خلاقانه تولید کرده و بر پایه حساب‌ها و تراکنش‌های بانکی به مشتریان خدمت‌رسانی کنند. وجود یک پلتفرم امن می‌تواند بانکداری باز را در مطمئن‌ترین حالت ممکن به هدف برساند.

پلتفرم کبالت در راستای اهداف بانکداری باز در بستری امن و مطمئن و با رعایت پروتکل‌های امنیتی اینترنت نظیر OAuth2 زیرمجموعه شرکت تأمین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین است. این پلتفرم در مجموع به‌دنبال اهدافی همچون ایجاد ارزش از طریق رابط‌های توسعه نرم‌افزار (API) باز، توانمند ساختن شرکای تجاری در تولید نرم‌افزار روی پلتفرم باز، یکپارچه‌سازی محصولات و خدمات در میان پلتفرم‌های گوناگون، ایجاد گستردگی بیشتر خدمات تراکنشی به سایر پلتفرم‌ها در راستای ارائه دسترسی، طراحی و ایجاد APIهای فراهم‌آورنده تأیید صحت، اعتبار و کارکردهای مکان‌محور در راستای بهبود مشغولیت کاربران و روابط مشتری و… است. پویا حسینی، مدیر اجرایی پلتفرم کبالت در گفت‌وگو با راه پرداخت به ارائه نکاتی در مورد این سامانه مالی پرداخته است.

نگاهی به سامانه کشف تخلف کاسپین / سامانه‌ای که رفتار متخلفان را مدل‌سازی می‌کند

نگاهی به سامانه کشف تخلف کاسپین / سامانه ...

دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۱۹ ق ظ

شرکت کاسپین برای شناسایی و جلوگیری از وقوع تخلفات بانکی، سامانه کشف تخلف و تقلب خود را راه‌اندازی کرده است. این سامانه کشف تخلف بانکی که از سال ۱۳۹۹ فعالیتش را آغاز کرده، هنوز در حال ‌توسعه است. این سامانه از اس‌ای‌اس(SAS)، سامانه مشهور کشف تقلب الگوبرداری کرده است.

علیرضا بادامچی، مدیر پروژه سامانه کشف تخلف شرکت کاسپین، با اشاره به عملکرد این سامانه می‌گوید: «سامانه کشف تخلف کاسپین بر اساس الگوریتم‌ها و استانداردهای معتبر و علمی طراحی‌ شده و تمامی قابلیت‌های مورد نیاز برای یک سامانه کشف تقلب در آن وجود دارد. این سامانه از تکنیک‌های مختلف داده‌کاوی به‌صورت ترکیبی استفاده می‌کند و دارای قابلیت افزودن قواعد جدید بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی است.»

مدیر طرح و برنامه شرکت کاسپین در گفتگو با راه پرداخت مطرح کرد / حرکت به‌سوی سیستم‌های نوین بانکداری

مدیر طرح و برنامه شرکت کاسپین در گفتگو ب ...

دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ ۹:۵۶ ق ظ

شرکت تأمین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین (سهامی خاص) در تاریخ ۲۳ دی‌ماه ۱۳۸۲ به ثبت رسید و در حال حاضر یکی از شرکت‌های عضو گروه هلدینگ داده‌پردازی بانک پارسیان است. این شرکت با به‌کارگیری استانداردهای به‌روز جهانی و از طریق توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سازمان‌ها و مؤسسات خصوصی و دولتی با تمرکز بر راه‌حل‌های پولی و مالی می‌کوشد کسب‌وکار مشتریانش را با نگاه شرکای تجاری خود، توسعه داده و توان رقابت‌پذیری آن‌ها را بهبود بخشد. در گفتگو با فاطمه عرفانیان، مدیر طرح و برنامه شرکت کاسپین به سابقه فعالیت‌های این شرکت و برنامه‌های آتی پرداختیم.

بررسی انواع تحلیل داده در گفت‌وگو با مدیر واحد کسب‌وکار هوداد کاسپین / چالشی به اسم عدم قطعیت

بررسی انواع تحلیل داده در گفت‌وگو با مدی ...

یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۱۶ ق ظ

عبدالله عشقی مدیر واحد کسب‌وکاری هوداد (هوشمند داده) یا محصولات هوشمند شرکت کاسپین، در گفت‌وگو با راه پرداخت، سطوح مختلف محصولات داده محور را معرفی کرد.

در سال‌های اخیر بحث‌های مربوط به داده، اهمیت آن و همینطور تحلیل داده بسیار پررنگ بوده است. از داده به عنوان طلا یا نفت جدید یاد می‌کنند. داده می‌تواند خلق ارزش و درآمد کند، می‌تواند امنیت ایجاد کند و متقابلا امنیت را به خطر هم بیندازند. هر کار مهمی که در دنیا انجام می‌شود، یک سرش به داده مربوط است. حرکت به سمت داده در دنیا سیر صعودی دارد و در دهه اخیر مباحث بسیاری در این باره مطرح شده و راه‌حل‌های مختلفی برای انجام عملیات مختلف ارائه شده است؛ مانند به دست آوردن داده، ذخیره داده، تجمیع داده، تغییر داده، تحلیل داده و به‌کارگیری خروجی‌های نهایی آن.

مسیر سبز کاسپین در مدیریت چابک / رضایت‌مندی مشتریان و کاهش زمان ارائه محصول به بازار

مسیر سبز کاسپین در مدیریت چابک / رضایت‌م ...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۴۵ ق ظ

علی سهرابی، مدیر بخش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه شرکت کاسپین در گفت‌وگو با راه پرداخت مطرح کرد: «میانگین تعداد درخواست‌ها و پروژه‌ها برای بانک پارسیان با تغییر در فرایندهای مدیریتی در طول یک سال از ۱۰۰ مورد به ۲۱۰ درخواست رسیده است.»

شرکت کاسپین از سال ۱۳۸۲ شروع به فعالیت کرده و اکنون یکی از شرکت‌های عضو گروه هلدینگ بانک پارسیان است. کاسپین در طول این مسیر سعی کرده که محصولات و راهکارهای کلیدی را به مجموعه پارسیان ارائه دهد. محصولاتی مانند کربنکینگ، مانیتورینگ، سامانه بانکداری باز، هوش تجاری، کشف تقلب و تخلف و غیره از این قبیل محصولات است. اما کاسپین علاه‌بر ارائه این محصولات در مدیریت تولید خود هم تغییراتی ایجاد کرده تا از طریق آن بتواند هم در رضایت‌مندی مشتریان موفق باشد و هم چابکی را در مجموعه خود به کار گیرد.

مدیر معماری و زیرساخت شرکت کاسپین در گفت‌وگو با راه پرداخت: زیرساخت برای ایجاد توکن در کاسپین فراهم است

مدیر معماری و زیرساخت شرکت کاسپین در گفت ...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ق ظ

پویا حسینی، مدیر معماری و زیرساخت شرکت کاسپین در گفت‌وگو با راه پرداخت: «اگر گروه داده‌پردازی پارسیان در نظر داشته باشد که دارایی را ارزش‌گذاری و توکنایز کند، می‌توانیم از طریق سیستم خود آن را به فروش برسانیم. زیرساخت این کار فراهم است و بسیاری از دارایی‌های را می‌توان توکنایز کرد.»

کنسرسیوم ققنوس نزدیک به سه سال است که راه‌اندازی شده و از همان ابتدا پلتفرمی بر مبنای فناوری دفتر کل توزیع شده تشکیل داد که متشکل از میزبان‌های غیرمتمرکز بود. در این مدت، کم‌کم به میزبان‌ها اضافه شده و تیم کنسرسیوم هنوز هم در تلاش است تا بتواند بانک‌ها و شرکت‌های فناوری اطلاعات کشور را برای ورود به انقلاب صنعتی چهارم که اقتصاد دیجیتالی است، آماده کند.

شرکت کاسپین پرداخت‌یار شد

شرکت کاسپین پرداخت‌یار شد ...

دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ق ظ

شرکت کاسپین به عنوان اولین شرکت پرداخت‌یار با حساب تسویه بانک پارسیان مجوز فعالیت گرفت

شرکت تأمین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین به‌عنوان اولین شرکت پرداخت‌یار که حساب پرداخت‌یاری آن نزد بانک پارسیان است، شناخته شد. به گزارش واحد نوآوری و توسعه بازار کاسپین،این شرکت که در حال حاضر به عنوان بازوی فناوری اطلاعات بانک پارسیان مشغول به فعالیت است ، با توجه به اضافه شدن بانک پارسیان به بانک‌های عامل جهت افتتاح حساب پرداخت‌یاری، شرکت کاسپین نیز موفق به اخذ مجوز پرداخت‌یاری از شرکت شاپرک شده است.

محصولات کاسپین

MISYS

معرفی نرم افزار FBTI

محصول شرکت MISYS

از سال 83 تاکنون، شرکت کاسپین به عنوان شریک تجاری شرکت MISYS در ایران با آن شرکت همکاری داشته و سابقه پیاده‌سازی و پشتیبانی نرم‌افزار ارزی و بین‌الملل شرکت MISYS به نام TI را در بانک پارسیان دارد. نرم‌افزار TI نسخه اولیه این نرم‌افزار بوده و طی سال‌های گذشته با افزودن قابلیت‌های جدید، این محصول به TI+ و سپس FBTI ارتقا یافته است و در واقع نرم‌افزار FBTI جدیدترین نسخه از نرم‌افزار مذکور می‌باشد.

خدمات کاسپین