خبر ها

متن خبر

آغاز همکاری کبالت و فرابوم در حوزه بانکداری باز
آغاز همکاری کبالت و فرابوم در حوزه بانکداری باز چهار شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۶:۲۵ ب ظ

شرکت تامین خدمات سیستم های کاربردی کاسپین و شرکت فرابوم تفاهم نامه مشترکی را در حوزه بانکداری باز منعقد کردند. شرکت تامین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین در شرایط سختی که به تاثی از تبعات منفی انتشار کرونا ویروس و اثرات مخرب آن بر بازار و کسب و کارهای ایجاد گردیده، با هدف برون‌رفت از سکونی که بر فضای فوق غالب و حاکم گردیده است، همچنین نظر به اهمیت و ضرورت خلق ایده‌ها و نوآوری‌هایی که بر مبنای نیاز مشتری ایجاد می‌گردند تفاهم‌نامه‌ای را در راستای تحول دیجیتال و توسعه بانکداری الکترونیک با هدف خلق تجربه‌های جدید و نوآورانه برای مشتریان و همچنین کاهش هزینه‌های بانکداری مبتنی بر شعبه، با شرکت فرابوم کسب و کاری نوآوری باز با هدف ارائه خدمات یکپارچه بانکداری باز، منعقد نمود. دو پلتفرم "کبالت" و "فرابوم" که خدمات گسترده‌ای به شرکت‌های فین‌تکی، استارت‌آپ‌ها، بنگاه‌های کوچک و متوسط و بسیاری از نهادهای مالی ارائه می‌دهند با رویکرد همکاری و تعامل دوسویه، سرویس‌های بانکی و غیربانکی را به اشتراک خواهند گذاشت.

اکنون مشتریان با توجه به بستر ایجاد شده و توسعه سرویس‌های قابل فراخوانی می‌توانند برای مصارف متعددی مانند سرویس‌های حساب از جمله انتقال وجه، برداشت مستقیم، صورتحساب ...و سرویس‌های پرداخت از جمله پرداخت قبوض و خرید شارژ… با رعایت الزامات قانونی و امنیتی از طریق سامانه و نرم افزار های موبایلی استارت‌آپها و فین‌تکها و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی، سهولت منحصربفردی در بهره‌مندی از خدمات بانکی را تجربه کنند.

مهندس سعید قندی مدیرعامل شرکت کاسپین در نشستی که به‌منظور امضای این تفاهم‌نامه برگزار شد  گفت: کاسپین توسعه بازار وسیعی را در این حوزه درکنار بانک پارسیان درنظر دارد و امیدواریم انعقاد این تفاهم‌نامه و این شراکت تحت عنوان رقابت همکارانه،  منجر به یک تعامل برد-برد برای ما و مجموعه فرابوم باشد. 

مدیرعامل فرابوم، جناب آقای دکتر فرامرزی نیز در این نشست گفت: به منظور توسعه پلت‌فرم فرابوم در نظر داریم، تمام بانک‌ها را به میدان آورده، به آنها سرویس داده و از آنها سرویس بگیریم.