خبر ها

متن خبر

راه اندازی سوییچ لبه‏ شتاب توسط شرکت کاسپین
راه اندازی سوییچ لبه‏ شتاب توسط شرکت کاسپین دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶ ق ظ

با راه اندازی پروژه سوییچ لبه‏ شتاب کاسپین در بامداد 15 آذر 1398 ؛ نقطه تماس عملیات پرداخت الکترونیک بانک پارسیان با بانک مرکزی از شرکت تاپ به شرکت کاسپین منتقل شده است. گفتنی است در این پروژه سوییچ لبه شتاب شرکت تاپ با سوییچ تبادلی شرکت کاسپین جایگزین شده است. این مهم موجب کاهش پیچیدگی نگهداشت شبکه سوییچ های پرداخت بانک به علت کاهش تعداد سوییچ ‏های عملیاتی است. همچنین متولی نگهداری شبکه سوییچ‏ های پرداخت بانک از دو نهاد به یک نهاد (شرکت کاسپین) تقلیل یافت. این امر باعث شفاف شدن هرچه بیشتر علت موارد مرتبط به اختلال در سرویس ‏دهی شبکه‏ ای سوییچ‏ های پرداخت بانک پارسیان است.

شایان ذکر است پشتیبانی از عملیات پرداخت الکترونیک که به شکل گسترده در شبکه ‏های بانکی و پرداخت و در کسب و کارهای مختلف استفاده می شود مستلزم استفاده از مجموعه هایی از سوییچ‏ های پرداخت است که هرکدام در یک نقش مشخص (پذیرندگی ، صادرکنندگی و تبادلی) در فرآیند اجرای تراکنش‏ ها، ایفای نقش می‏ کند.

سوییچ تبادلی؛ هماهنگی میان سوییچ های متعدد و هدایت (مسیریابی) پیام های مالی و غیرمالی از پایانه ‏های بانک پارسیان، سوییچ شتاب، و دیگر سوییچ ها (از جمله صادرکنندگی کاسپین، مهر اقتصاد و سوییچ‏ های صادرکننده شرکت تاپ) را به عهده دارد.